You are currently viewing Avocat online
avocat online

Avocat online

avocat online
avocat online

Societatea evoluleaza, tocmai de aceea si echipa noastra de avocati s-a gandit la un produs nou numit avocat online. Prin acest produs echipa noastra de avocati s-a gandit sa puna la dispozitia persoanelor interesate de servicii juridice online.

Ce ne propunem sa oferim clientilor nostri?

In primul rand ne dorim ca toata experienta pe care o poate regasi un client la biroul unui avocat sa o poata descoperi si online. Acest lucru asigurandu-i clientului o mai mare lejeritate in accesarea serviciilor juridice online. Practic clientul va putea accesa oricand serviciile juridice online de oriunde s-ar afla.

In al doilea rand ne dorim ca acest produs numit avocat online sa nu faca rabat de la calitate prin simplul motiv ca partile nu se intalnesc fata in fata. Vom garanta pentru calitatea serviciilor juridice. Chiar daca partile se vor intalni prin intermediul unei aplicatii de comunicare online precum: WhatsApp, Skype sau Zoom.

In al treilea rand vom putea garanta o rapiditate a accesarii serviciilor nefiind luati in calcul timpi morti pentru pregatirea intalnirilor. Vom economisi astfel timpul necesar pentru stabilirea unui itinerariu pentru ajungerea la timp la birou, blocarea unor ore suplimentare pentru a ajunge la birou la timp samd.

Cum poate fi accesat serviciul avocat online?

Procedura este una foarte simpla asa cum o vom prezenta in cele ce urmeaza:

  1. In primul rand va trebui sa va faceti o ideea clara a ceea ce inseamna speta pe care doriti sa o prezentati avocatilor nostri. Va trebuie sa stiti ce anume doriti sa lamuriti privitor la speta dumneavoastra. Dupa care sa pregatiti documentele necesare avocatilor nostri. Pe baza documentelor pe care le oferiti spre studiu avocatilor nostri, acestia vor sti exact ce documentare juridica sa faca. De asemenea vor sti sa isi organizeze studiul necesar pentru a raspunde concis, clar si calificat la toate intrebarile dvs.
  2. In al doilea rand va trebui sa stabiliti de comun acord cu avocatul desemnat pentru a se ocupa de speta dumneavoastra o ora precum si o zi la care va puteti ,,intalni” online. Este important ca atat dvs. cat si unul din avocatii nostri sa fie liber pentru a se putea dedica in totalitate rezolvarii spetei dvs.
  3. In al treilea rand se va efectua plata serviciilor juridice in integralitate mai inainte ca ora de consultanta sa aiba loc. Plata se va face online, in urma emiterii facturii. Plata se va putea face si inaintea emiterii facturii fiscale, aceasta fiind emisa ulterior in termen de doua zile de la momentul incasarii onorariului.
  4. In ultimul rand veti putea accesa serviciul avocat online. Practic veti beneficia de consultanta online alegand unul din pachetele pe care avocatii nostri vi le pun la dispozitie.

Care sunt pachetele pe care le puteti accesa?

Veti avea de ales intre 3 pachete de servicii juridice online si anume:

  1. Pachetul LIGHT. Acest pachet presupune o discutie telefonica pe baza documentelor si informatiilor pe care ni le puneti la dispozitie. Discutia telefonica va avea o durata de 20 de minute, in acest timp clientul putand adresa avocatului desemnat intrebari precum solutii la speta sa.
  2. Pachetul PRO. Acest pachet presupune o discutie pe baza documentelor si informatiilor pe care ni le puneti la dispozitie. Pe una din platformele de comunicare online si anume: Skype, Zoom sau Whatsapp. Discutia telefonica va avea o durata de 30 de minute, in acest timp clientul putand adresa avocatului desemnat intrebari precum solutii la speta sa.
  3. Pachetul ULTRA. Acest pachet presupune o discutie pe baza documentelor si informatiilor pe care ni le puneti la dispoziti. Pe una din platformele de comunicare online si anume: Skype, Zoom sau Whatsapp. Discutia telefonica va avea o durata de 60 de minute, in acest timp clientul putand adresa avocatului desemnat intrebari precum solutii la speta sa.

Pentru mai multe detalii puteti accesa pagina site-ului nostri aici: https://roavocat.ro/

Pentru a programa o ora de consultanta puteti accesa site-ul nostru aici: https://roavocat.ro/programare/

Lasă un răspuns